Start Polecane Większe dofinansowanie na transport szkolny

Większe dofinansowanie na transport szkolny

475
0

Ponad 1 milion funtów zostanie przekazanych do kas samorządowych, aby pomóc w zapewnieniu transportu szkolnego w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Rada hrabstwa Hampshire ma otrzymać 1,1 miliona funtów, podczas gdy rada miasta Southampton spodziewa się 150 000 funtów z 40-milionowej dotacji rządowej na wsparcie transportu szkolnego w semestrze jesiennym.

Szczegóły na temat tego, jak zostaną wydane pieniądze, są nadal opracowywane. Pieniądze mogą zostać wykorzystane do zainwestowania w większą liczbę autobusów i wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami. Władze miasta Southampton powiedziały, że nadal prowadzą rozmowy ze szkołami, aby określić prawdopodobny popyt we wrześniu.

Jednak rada powiatu potwierdziła, że ​​o ile transport szkolny będzie funkcjonował „zasadniczo w taki sam sposób, jak wcześniej”, różnica będzie polegała na korzystaniu z niego przez samych uczniów. Uczniowie będą musieli przestrzegać środków kontroli, takich jak siedzenie w swoich grupach, używanie środka dezynfekującego do rąk podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, a jeśli mają 11 lat lub więcej, zostaną poproszeni o założenie osłony twarzy.

Operatorzy będą również musieli stosować środki kontrolne, w tym codzienne czyszczenie pojazdów i ocenę ryzyka na wszystkich trasach.

PoprzedniStatek z czasów D-Day odbył ostatnią podróż po przebudowie w Portsmouth
NastępnySetki rodzin z Southampton osiągnęło limit świadczeń