Start Southampton Wieczorne opłaty parkingowe w Southampton powrócą w przyszłym tygodniu

Wieczorne opłaty parkingowe w Southampton powrócą w przyszłym tygodniu

289
0

Ogłoszono, że wieczorne opłaty parkingowe w Southampton mają powrócić w przyszłym tygodniu.

Rada Miejska Southampton twierdzi, że przywróci opłaty za parkowanie wieczorem po tym, jak zostały one zniesione przez byłą konserwatywną administrację podczas pandemii.

Rada twierdzi, że opłaty, które wrócą we wtorek, pomogą jej zarządzać popytem i promować korzystanie z alternatywnych podróży.

Po raz pierwszy usunięto je w zeszłym roku, aby zachęcić kupujących i odwiedzających do powrotu do miasta po tym, jak lockdown spowodował spowolnienie gospodarcze w okolicy.

Szef transportu w radzie, Eamonn Keogh, powiedział: „To nie jest decyzja, którą ta administracja podjęła lekko i jesteśmy świadomi, że sfrustruje ona wielu lokalnych mieszkańców, którzy będą teraz musieli płacić za parkowanie wieczorem w centrum miasta.”

„Populacja centrum miasta wzrasta z 8000 na początku 2000 roku do przewidywanych 28 000 do 2024 roku, a ponieważ nasze przepisy dotyczące planowania ograniczają liczbę dostępnych miejsc parkingowych, musimy pamiętać, aby nie zachęcać do niezrównoważonego posiadania samochodów w pobliskich inwestycjach.”

„Po 4 miesiącach podejmiemy się oceny wpływu zmiany.”

Nowy zestaw taryf, który będzie obowiązywał na wszystkich parkingach w centrach miast, będzie zawierał dodatkową opcję zapłaty 1 funta za maksymalnie jedną godzinę i będzie ograniczony do 2 funtów.

Rada twierdzi, że wieczorne opłaty parkingowe nie zostały ustalone na poziomie wyższym niż poprzednia taryfa wieczorna, a w niektórych obiektach opłaty te będą tańsze.

Władze dodały, że ludzie mogą skorzystać z tańszej podróży autobusem w mieście i wokół niego dzięki standardowej wieczornej taryfie autobusowej w wysokości 1 funta dla indywidualnych pasażerów.

PoprzedniCeny popularnych artykułów spożywczych rosną wraz ze wzrostem kosztów utrzymania
NastępnyInicjatywa Morrisons i Heinz: darmowe obiady dla potrzebujących