Start Polecane Więcej ścieżek rowerowych planowanych dla Bitterne Road West, Portswood Road i Hill...

Więcej ścieżek rowerowych planowanych dla Bitterne Road West, Portswood Road i Hill Lane

482
0

Plany Rady Miasta, aby stworzyć więcej ścieżek rowerowych w Southampton wywołały oburzenie wśród mieszkańców.

Jest to część planu City Council’s Green Transport Recovery Plan, aby wspierać dystans społeczny i bardziej aktywne podróżowanie. W przyszłym tygodniu ścieżki rowerowe zostaną umieszczone na Portswood Road i Hill Lane.

Niektóre z dostarczonych projektów obejmują poszerzone chodniki wzdłuż Portland Terrace i tymczasowe ścieżki rowerowe zarówno na The Avenue, jak i Bassett Avenue.

Jednak mieszkańcy miasta określili te plany jako „niebezpieczne” dla rowerzystów. Brian Cotton, który mieszka niedaleko Bassett Avenue, powiedział: „Moim zdaniem jest to niebezpieczne. Droga jest dość ruchliwa. Myślę, że to szalony pomysł”. Ktoś inny powiedział: „To niedorzeczne, korki na drodze będą dwa razy większe. Z pasów i tak korzysta niewiele rowerów”.

Lindsi Bluemel z kampanii rowerowej w Southampton pochwaliła jednak radę za plany. Powiedziała: „Jeśli mieszkańcy chcą czystszego, bardziej ekologicznego miasta, więcej osób musi zostawić swoje samochody w domu i iść pieszo, jeździć rowerem lub środkami transportu publicznego.”

PoprzedniPonad 23 000 miejsc pracy w Southampton zagrożonych z powodu koronawirusa
NastępnyZagraniczne wakacje już od 4 lipca