Start Wiadomości Więcej policjantów do ochrony przed terrorystami

Więcej policjantów do ochrony przed terrorystami

769
0

Londyńska policja ogłosiła plan przeszkolenia dodatkowych 600 oficerów sił zbrojnych, którzy pomogą chronić stolicę Wielkiej Brytanii przed atakami terrorystycznymi.

Liczba funkcjonariuszy Metropolitan Police wzrośnie o ponad 25 proc. co oznacza, że w stolicy pełnić służbę będzie 2,8 tys. policjantów.

– Jest to z pewnością kosztowna operacja, ale priorytetem jest otrzymanie londyńczyków w bezpieczeństwie – oznajmił komisarz Sir Bernard Hogan-Howe.

Decyzję podjęto po sprawdzeniu możliwości mundurowych do reagowania na zamachy, które przeprowadzono po zeszłorocznych atakach w Paryżu.

– Policjanci są naszymi bohaterami, dlatego oczekujemy od nich pełnej gotowości do zlikwidowania zagrożenia w przypadku zamachów terrorystycznych – dodał Hogan-Howe.

Poziom zagrożenia terroryzmem w Wielkiej Brytanii jest „wysoce prawdopodobny”. Home Office udostępnił 34 miliony funtów na udoskonalenie funkcjonariuszy broni palnej oraz sił zbrojnych, którzy popracować muszą nad szybkością i efektywnością zwalczenia ataków.

– Mimo że Londyn pozostaje jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie, tragiczne wydarzenia w Paryżu ubiegłego roku przypomniały nam o konieczności bycia gotowym na potencjalne zamachy terrorystyczne – powiedział burmistrz Londynu Boris Johnson.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTesco zanotowało znaczny wzrost sprzedaży w okresie świątecznym
NastępnyUniwersytet w Southampton na liście najlepszych wyższych uczelni na świecie