Start Brexit „Więcej odpadów na wysypiskach” z powodu Brexitu bez umowy

„Więcej odpadów na wysypiskach” z powodu Brexitu bez umowy

618
0

Jedno z głównych przedsiębiorstw zajmujących się odpadami na Wyspach poinformowało, że Brexit bez umowy spowoduje, iż większa ilość odpadów trafi na brytyjskie wysypiska śmieci zamiast do zakładów w Europie.

Istnieją obawy, że brak porozumienia z Unią Europejską zakłóci eksport milionów ton odpadów, które zamiast do zakładów w UE trafią na wysypiska w Wielkiej Brytanii. Według ekspertów odpady te zaszkodzą środowisku i nałożą miliony funtów dodatkowych kosztów na rady miast.

Agencja Środowiska powiedziała, że oczekuje od firm znalezienia odpowiednich rozwiązań.

„Zachęcamy firmy, które eksportują odpady, do rozważenia i dalszego planowania alternatywnych opcji w przypadku zakłóceń na granicach” – powiedział rzecznik agencji rządowej.

Tymczasem brytyjski organ handlu odpadami ostrzegł, że destrukcyjny Brexit może oznaczać, że śmieci z gęsto zaludnionego południowo-wschodniego rejonu kraju zostaną wysłane na wysypisko śmieci w północnej Anglii.

Obecnie trzy miliony ton brytyjskich odpadów domowych jest rocznie eksportowanych do UE w celu recyklingu lub wykorzystania jako paliwo pochodzące z odpadów.

PoprzedniNowy film Patryka Vegi w kinach w Wielkiej Brytanii
NastępnyDomy w Southampton kosztują 7,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia