Start Wiadomości Więcej odbieranych noworodków w UK

Więcej odbieranych noworodków w UK

1111
0

W Wielkiej Brytanii odnotowano wzrost liczby nowonarodzonych dzieci, które zostały odebrane rodzicom i umieszczone w ośrodkach opieki społecznej.

Uniwersytet Lancaster ujawnia, że w 2013 roku ponad 2 tys. noworodków zostało odebrane rodzicom. Około połowa z nich została zabrana matkom, które miały pod opieką już inne dzieci. Jednej kobiecie odebrano aż 16 dzieci.

Minister edukacji Nicky Morgan stwierdziła, że dane te są „martwiące”. Profesor Karen Broadhurst, która wzięła udział w badaniach oznajmiła, że większość dzieci zostało odebrane rodzicom, którzy nie byliby w stanie zapewnić im bezpieczeństwa i dobrego bytu. Broadhurst twierdzi jednak, że potrzebuje przeprowadzić dodatkowe prace badawcze, by jednoznacznie stwierdzić powód wzrostu liczby odbieranych noworodków.

– To podstawowe pytanie, na które pragnę znaleźć odpowiedź – powiedziała profesor. – Nie możemy zlikwidować problemu, jeśli nie mamy żadnych analiz, badań, ani dowodów.

Statystyki opierające się na danych z sądów rodzinnych ujawniają, że przez siedem lat między 2007 a 2014 rokiem, odebrano łącznie ponad 13 tys. dzieci zaraz po porodzie lub krótko po. Niektóre noworodki zostały oddane pod opiekę innym członkom rodziny lub umieszone w domach dziecka.

– Pewnym matkom odbiera się dzieci z powodu zaniedbania lub przemocy, ale one szybko ponownie zachodzą w ciążę bez żadnej poprawy swojej sytuacji i zachowania – powiedziała Broadhurst w rozmowie z dziennikarzami „BBC”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBudowa Lidla na Woolston może nie dojść do skutku, ponieważ plany budowy sklepu zakładają wycięcie kilkunastu drzew
NastępnyTrujący smog nad Wielką Brytanią