Start Southampton Więcej nowych funkcjonariuszy wywołuje stres, mówi Federacja Policji w Hampshire

Więcej nowych funkcjonariuszy wywołuje stres, mówi Federacja Policji w Hampshire

340
0

Jak wynika z nowego raportu, „napływ” tysięcy początkujących funkcjonariuszy sprawił, że sierżanci policji byli coraz bardziej obciążeni pracą i stresem.

Według Zoe Wakefield, przewodniczącej Federacji Policji w Hampshire, oznacza to, że następne kilka lat będzie trudne dla sierżantów i inspektorów pierwszej linii. Wakefield ostrzega, że ​​nadzorowanie nowych funkcjonariuszy jest wyzwaniem i stwarza dodatkową pracę dla wyższych rangą funkcjonariuszy policji.

Jej komentarze pojawiły się po raporcie Federacji Policyjnej Anglii i Walii (PFEW), który ujawnił, że ponad połowa sierżantów policji uważa, że ​​nie ma czasu i środków, aby wspierać nowych funkcjonariuszy.

W ramach rządowego programu „Uplift” do marca 2023 r. w całym kraju ma zostać zatrudnionych 20 000 nowych funkcjonariuszy policji. Zwiększy to liczbę funkcjonariuszy do poziomów sprzed dekady.

W ciągu ostatniego roku w całym kraju zatrudniono ponad 6600 funkcjonariuszy. Zoe Wakefield, przewodnicząca Federacji Policji w Hampshire, powiedziała: „Nadzorowanie nowych funkcjonariuszy jest wyzwaniem i stwarza dodatkową pracę sierżantom, jednak jest to tymczasowy problem, który zapewnia rzeczywiste długoterminowe korzyści.”

„Siły policyjne doznały tak poważnych cięć, że gdyby rekrutacja pozostała niewielka, nigdy nie wrócilibyśmy do potrzebnych liczb. Wszystko, co robilibyśmy, to zastępowanie oficerów utraconych w wyniku naturalnego marnotrawstwa. Szkolenie nowych funkcjonariuszy jest nowe i inne (i utrudnione przez COVID). Czas pokaże, czy jest odpowiednie, czy też wymaga zmiany.”