Start Southampton Więcej niż 2 tys. kierowców z Hampshire zostało zatrzymanych za brak użycia...

Więcej niż 2 tys. kierowców z Hampshire zostało zatrzymanych za brak użycia pasów bezpieczeństwa

1003
0

Policja prowadzi więcej niż 2 tys. spraw przeciwko kierowcom, którzy ryzykowali swoje życie nie zapinając pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Dokładnie 2,285 kierowców z Hampshire i Isle of Wight zostało złapanych w przeciągu ostatnich trzech lat na niezapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Statystyki pokazują, że 12 kolizji i 2 poważne wypadki, do których doszło w tym samym czasie i których rezultatem były poważne urazy ciała  były spowodowane przez kierowców, którzy nie zapięli pasów bezpieczeństwa.

Kierowcy przyłapani na jeździe bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są karani grzywną w wysokości £500 lub mogą też przejść kurs, ale tylko pod warunkiem, że w ostatnich trzech latach nie byli karani.

Policja przypomina, że zapinanie pasów jest bardzo ważne za każdym razem kiedy wsiadamy do samochodu. Niestety niektórzy kierowcy uważają, że im nie może stać się nic złego i łamią przepisy. Bardzo ważne jest także pamiętanie o prawidłowym zapinaniu fotelików bezpieczeństwa dla dzieci. Niestety w ostatnio przeprowadzonej akcji policji trzy na pięć fotelików dziecięcych było źle zapiętych.

PoprzedniSamolot British Airways zapalił się tuż przed startem
NastępnyZnamy nazwy dwóch kolejnych restauracji, które staną się częścią kompleksu WestQuay Watermark w Southampton