Start Polecane Więcej mieszkańców UK czuje się zmuszonych do korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej

Więcej mieszkańców UK czuje się zmuszonych do korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej

376
0

Miliony ludzi w całej Wielkiej Brytanii znajdują się obecnie na listach oczekujących NHS – w Irlandii Północnej jest ponad 465 000 osób, podczas gdy w Anglii na leczenie czeka 5,6 mln.

„Zostać postawionym w sytuacji, w której zasadniczo błagasz ludzi, to irytujące”. W październiku zeszłego roku u 12-letniego Haydena Kildei zdiagnozowano ciężką skoliozę, stan, w którym kręgosłup skręca się i wygina na bok. Nieleczona może stać się stanem niebezpiecznym i ograniczającym życie.

Kildeowie, którzy mieszkają w Strabane w Irlandii Północnej, mówią, że powiedziano im, że Hayden będzie potrzebował pilnej operacji – ale z powodu zaległości spowodowanych pandemią będzie musiał czekać ponad dwa lata. Jego mama Shauna znalazła w Turcji klinikę, która była w stanie przeprowadzić operację natychmiast, ale kosztowałaby ona 50 000 funtów – pieniędzy, których rodzina nie miała. Rodzina zorganizowała kampanię, aby zebrać pieniądze. Rodzin, które borykają się z takimi problemami jest w Wielkiej Brytanii coraz więcej.

W tym miesiącu rząd ogłosił, że zainwestuje 36 miliardów funtów w NHS i opiekę społeczną dla wszystkich czterech krajów do 2025 roku. Analiza ich planów przez Fundację Zdrowia pokazuje, że 10 miliardów funtów zostało zaangażowanych w rozwiązanie zaległości w Anglii w ciągu najbliższych trzech lat.

Eksperci mówią, że to dużo pieniędzy, ale niekoniecznie wystarczy: „Jeśli chcemy, aby lista oczekujących została skrócona do następnych wyborów, musielibyśmy wydać co najmniej 13 miliardów funtów; jeśli chcemy osiągnąć cel, jakim jest leczenie ludzi w ciągu 18 tygodni, musimy wydać 17 miliardów funtów – a rząd przeznaczył 10 miliardów funtów”.

Nawet premier przyznał, że „listy oczekujących będą się pogarszać, zanim nastąpi poprawa”. NHS England powiedział: „Opieka nad ponad 450 000 poważnie chorymi pacjentami z Covid miała nieunikniony wpływ na opiekę, która nie jest pilna.

PoprzedniLepe Country Park uznany za najlepszy w Wielkiej Brytanii na rodzinne wycieczki
NastępnyProblemy z dostawami paliwa: Wielka Brytania zawiesza prawo konkurencji