Start Coronavirus Więcej miejsc testowych dla kluczowych pracowników, aby uniknąć izolacji w Anglii

Więcej miejsc testowych dla kluczowych pracowników, aby uniknąć izolacji w Anglii

428
0

Więcej pracowników będzie mogło uniknąć samoizolacji, jeśli mieli kontakt z osobą zarażoną Covid, ponieważ rząd rozszerza testy w miejscu pracy w Anglii.

Policja, strażacy, pracownicy straży granicznej, pracownicy transportu i transportu towarowego już kwalifikują się w niektórych przypadkach do zwolnienia z samoizolacji. Jednak wcześniej ich pracodawcy musieli podać nazwiska podwójnie zaszczepionych pracowników.

Teraz będzie można dołączyć do programu codziennych testów kontaktowych w miejscu pracy, niezależnie od tego, czy pracownicy są zaszczepieni, czy nie. Codzienny program testów został ogłoszony przez rząd w czwartek dla centrów supermarketów i producentów żywności.

Początkowo ogłoszono piętnaście witryn testowych. Rząd ogłosił teraz „oczekiwanie na 200 nowych miejsc testowych” i rozszerzył zakres kwalifikujących się sektorów.

Oznacza to, że kwalifikujący się pracownicy, którzy zostaną powiadomieni przez aplikację NHS Covid-19 w Anglii – lub otrzymają telefon z NHS Test and Trace – będą mogli kontynuować pracę, jeśli każdego dnia uzyskają negatywny wynik testu, niezależnie od statusu ich szczepień.

PoprzedniNowy wariant Covid-19 badany w Wielkiej Brytanii – jak dotąd 16 przypadków
NastępnyWzrost liczby osób leczonych z powodu Covid w szpitalu w Southampton