Start Southampton Więcej laptopów zostało przekazanych dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji

Więcej laptopów zostało przekazanych dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji

241
0

Według danych w ciągu ostatnich trzech tygodni władze Southampton udostępniły setki laptopów i tabletów dla dzieci znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej.

Związek dyrektorów szkół, National Association of Head Teachers (NAHT), twierdzi, że młodsze dzieci ze szkół podstawowych wciąż nie korzystają z programu pomocy. Dane Departamentu Edukacji pokazują, że 3731 laptopów i tabletów zostało wysłanych przez rząd do Rady Miasta Southampton lub jej utrzymywanych szkół.

W całej Anglii rząd rozprowadził do tej pory 987 000 laptopów i tabletów wśród młodych ludzi znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w ramach programu „Uzyskaj pomoc z technologią”.

Dystrybucja, która została przyspieszona na początku tego roku, została przyjęta z zadowoleniem przez NAHT, ale urzędnicy twierdzą, że wiele dzieci ze szkół podstawowych wciąż nie ma urządzeń do nauki w domu. Sytuacja ta doprowadziła do tego, że wiele szkół podstawowych i gimnazjów wystosowało apele o darowizny urządzeń w lokalnych społecznościach.

Dyrektor ds. Polityki NAHT, James Bowen, powiedział: „Chociaż dobrze jest widzieć więcej urządzeń dostarczanych uczniom, którzy ich potrzebują, rząd nadal nie odpowiedział, dlaczego wykluczył młodszych uczniów z programu.” „Wiemy, że młodsi uczniowie szkół podstawowych również używają technologii, aby uzyskać dostęp do zdalnego uczenia się, więc dlaczego rząd ignoruje te dzieci, jeśli chodzi o dostarczanie im potrzebnej technologii?”

O liczbie laptopów i tabletów przeznaczonych dla szkół decyduje obliczenie liczby dzieci kwalifikujących się do bezpłatnych posiłków szkolnych oraz oszacowanie urządzeń, które szkoła i dzieci już posiadają. Szkoły mogą poprosić o dodatkowe urządzenia.

Dzieci znajdują się w niekorzystnej sytuacji, jeśli nie mają urządzeń cyfrowych lub dzielą jedno urządzenie w swoim gospodarstwie domowym lub mają dostęp tylko do smartfonu.

Oprócz laptopów i tabletów, 269 routerów bezprzewodowych 4G zostało przekazanych Radzie Miasta Southampton, aby pomóc rodzinom z ograniczonym dostępem do Internetu.