Start Polecane Więcej aptek w Anglii zaoferuje swoim klientom bezpłatne badanie serca

Więcej aptek w Anglii zaoferuje swoim klientom bezpłatne badanie serca

583
0

Od przyszłego miesiąca więcej aptek w Anglii zacznie oferować ludziom bezpłatne kontrole serca. Klienci będą mogli zbadać ciśnienie krwi i cholesterol.

Zdaniem ekspertów program, który może rozszerzyć się na każdą aptekę w Anglii, powinien zapobiec nawet 150 000 zawałom serca i udarom mózgu w ciągu dekady. Jest to część planu rządu, aby zrobić więcej dla społeczności i zmniejszyć obciążenie szpitali i przychodni lekarskich.

Wybrane apteki już oferują tego rodzaju kontrole w ramach programu pilotażowego i mówią, że to działa. Dla przykładu w Lambeth i Southwark, Dudley i West Hampshire identyfikacja osób z wysokim ciśnieniem krwi lub problemami z rytmem serca zwanymi migotaniem przedsionków poprawiła opiekę i zwolniła czas lekarzy rodzinnych.

Stephen Powis, krajowy dyrektor medyczny NHS, powiedział: „Choroby serca i udary dramatycznie skracają życie, a każdego roku powodują niepełnosprawność tysięcy osób, więc szybkie wykrycie stanów śmiertelnych za pomocą kontroli serca na High Streetzmieni wiele.”

PoprzedniLuksusowy hotel Moxy zostanie otwarty na Boże Narodzenie
NastępnyWielka Brytania jednym z najgorszych krajów na świecie