Start Polecane Whisky Johnie Walker zmienia nazwę. Teraz będzie… Jane

Whisky Johnie Walker zmienia nazwę. Teraz będzie… Jane

1172
0

Po 150 latach słynna whisky Johnie Walker zmienia swe męskie imię na… Jane. Wszystko po to, by walczyć z seksizmem w branży alkoholowej.

Whisky w swojej „czarnej” wersji będzie się teraz nazywać Jane Walker, a sama butelka zostanie odpowiednio przyozdobiona. Zmieniony legendarny trunek ma być skierowany głównie do kobiet, a przy tym, być wyrazem walki z panującym seksizmem w branży.

Te działania wynikają z nowego kodeksu dobrych praktyk w brytyjskiej branży alkoholowej. Powstały nowe przepisy wewnętrzne, mówiące o eliminacji dyskryminacji na tle płciowym. Zmiany te obejmą głównie etykiety oraz logotypy, które wywołują skojarzenia seksistowskie i mogą być dyskryminujące.

Mimo że obecna etykieta Johny’ego Walkera nie wywołuje negatywnych odczuć, to według firmy Diageo może zawężać grupę konsumentów.

Zmiana wyglądu whisky będzie symboliczna – Jane zastąpi Johnie’go zarówno w nazwie, jak i na obrazku. Nowa edycja „czarnej” whisky ma wejść na rynek 1 marca tak, by zdążyć przed Dniem Kobiet. Ponadto, firma Diageo zapowiedziała, że przeznaczy jednego dolara z każdej sprzedanej butelki na rzecz organizacji, wspierających kobiety.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSklepy wprowadzają zdrowsze jedzenie, by walczyć z otyłością
NastępnyBurmistrz Londynu planuje podnieść Council Tax na rzecz policji