Start Polecane Wezwanie do zwiększenia funduszy w związku ze wzrostem liczby ofiar pożarów w...

Wezwanie do zwiększenia funduszy w związku ze wzrostem liczby ofiar pożarów w Hampshire

447
0

Według najnowszych danych, w zeszłym roku pożary w Hampshire pochłonęły siedem istnień ludzkich a około 100 osób zostało ciężko rannych.

Związek Straży Pożarnej powiedział, że wzrost liczby ofiar śmiertelnych w wyniku pożarów w Wielkiej Brytanii pokazał, że usługi są „całkowicie niewystarczające”. Dyskusja pojawiła się po poważnym pożarze, który miał miejsce w mieście na początku tego roku. Wielki pożar, który wybuchł w marcu w budynku w Southampton City Centre był tak silny, że budynki i firmy w okolicy zostały ewakuowane.

Najnowsze statystyki Home Office pokazują, że siedem osób zginęło w domu w wypadkach z udziałem Hampshire Fire and Rescue Service w ciągu ostatniego roku. W całej Anglii odnotowano 268 ofiar śmiertelnych w porównaniu do 253 w roku poprzednim.

Związek Straży Pożarnej wezwał do większego finansowania służb przeciwpożarowych i ratowniczych, aby poradzić sobie z „szokującym” wzrostem. Matt Wrack, sekretarz generalny związku, powiedział: „Liczby strażaków zmniejszyły się w ciągu ostatniej dekady, a krajowa infrastruktura przeciwpożarowa została zlikwidowana.”

„Cały nasz system bezpieczeństwa pożarowego jest całkowicie niewystarczający i politycy zbyt długo traktowali kwestie bezpieczeństwa pożarowego z całkowitą obojętnością. Musimy całkowicie odbudować naszą służbę przeciwpożarową i ratowniczą – a Związek Straży Pożarnej domaga się, aby to się zaczęło natychmiast”.

PoprzedniAldi potwierdza, że sklepy będą zamknięte w Boxing Day
NastępnyDwóch sanitariuszy trafiło do szpitala po tym, jak karetka pogotowia wjechała w sklep