Start Polecane Wezwanie do zniesienia opłat parkingowych w Southampton do wiosny 2021r.

Wezwanie do zniesienia opłat parkingowych w Southampton do wiosny 2021r.

393
0

Wzywa się Radę Miasta do zniesienia opłat parkingowych w całym Southampton do przyszłego roku.

Radni opozycji wzywają Radę Miasta Southampton do zniesienia opłat za parkingi przy ulicach do wiosny 2021 roku. Według nich, ruch ten zachęci więcej osób do przyjazdu do miasta i wesprze lokalne firmy podczas pandemii.

Jeszcze na początku tego roku konserwatywni radni wezwali do zniesienia opłat parkingowych do stycznia 2021 roku, jednak propozycja ta została odrzucona. W tamtym czasie radni reprezentujący Partię Pracy stwierdzili, że zniesienie opłat parkingowych będzie miało „minimalny wpływ” i przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego dla planu naprawy ekologicznego transportu miasta.

Na pełnym posiedzeniu rady, które ma się odbyć 18 listopada, torysi złożą nowy wniosek o zniesienie opłat parkingowych do wiosny. Dan Fitzhenry, lider opozycji, powiedział, że opłaty parkingowe powinny zostać zawieszone przynajmniej do kwietnia, w zależności od wpływu Covid-19.

Steven Galton, członek gabinetu cieni ds. transportu, dodał: „Chodzi o to, aby ludzie wiedzieli, że Southampton jest otwarte dla biznesu. Biznes w Southampton w dużej mierze opiera się na handlu detalicznym, rozrywce i gościnności, co zostało poważnie naruszone. Firmy w Southampton mają problemy i potrzebują pomocy.”

Pełne posiedzenie rady rozpocznie się o godzinie 14:00 i odbędzie się online.