Start Polecane Wezwanie do współpracy w „walce z ubóstwem żywnościowym” w Southampton

Wezwanie do współpracy w „walce z ubóstwem żywnościowym” w Southampton

360
0

Przywódcy Southampton zostali poproszeni o odłożenie na bok różnic politycznych i wspólną pracę w celu rozwiązania problemu ubóstwa żywnościowego w mieście.

Radny Barrie Margetts apeluje o wsparcie międzypartyjne, aby zapewnić dzieciom dostęp do zdrowej żywności. Propozycja radnego laburzystów, aby poprzeć apel o zapisanie „prawa do żywności” w prawie, została odrzucona przez radnych.

Na początku tego tygodnia Radny Margetts – który jest również prezesem założycielem Światowego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego Odżywiania – poprosił radnych o ogłoszenie Southampton miastem prawa do żywności.

Ten ruch byłby częścią kampanii Prawo do żywności wniesionej do parlamentu przez parlamentarzystę Liverpool Labour, Iana Byrne’a, w celu zmiany prawa, aby dostęp do żywności był legalnym prawem dla wszystkich. Ale jego wniosek nie został przyjęty.

Przemawiając po spotkaniu, Margetts powiedział: „To rozczarowujące, że konserwatyści nie mogli poprzeć wniosku. Ważne było, abyśmy podnieśli świadomość na temat ubóstwa żywnościowego w mieście, a teraz to, co musimy zrobić w przyszłości, to zrobić wszystko, co w naszej mocy, między partiami, aby się z tym uporać i rozwiązać ten problem, a my jako politycy powinniśmy zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli tak się nie stanie.”

Margetts, były pracownik naukowy zdrowia publicznego, powiedział, że przywódcy obywatelscy mogą zacząć przyglądać się roli, jaką szkoły mogą odegrać we wspieraniu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Na spotkaniu rady, które odbyło się w tym tygodniu, członek gabinetu ds. edukacji James Baillie powiedział członkom, że rada jest zaangażowana w walkę z ubóstwem żywnościowym w Southampton.

PoprzedniSzczepionki przypominające zostaną dodane do NHS Covid Pass dla podróżnych
NastępnyRodzice zachęcani do zaszczepienia małych dzieci przeciwko grypie