Start Polecane Wezwanie do pomocy pracownikom w związku z planami zwolnienia 200 osób w...

Wezwanie do pomocy pracownikom w związku z planami zwolnienia 200 osób w Hampshire

480
0

Wezwano do wspierania lokalnych pracowników i firm po tym, jak pracodawca z Hampshire ogłosił plany ograniczenia około 200 miejsc pracy.

Producent soczewek kontaktowych Cooper Vision ujawnił, że zwolnienia pracowników są spowodowane postępem w produkcji, a nie pandemią koronawirusa. Amerykański biznes powiedział, że „wycofa” niektóre procesy produkcyjne w zakładach w Hamble i Chandlers Ford.

Poseł torysów z Eastleigh, Paul Holmes zaoferował wcześniej pomoc osobom dotkniętych utratą pracy. Jednak Partia Pracy Eastleigh wzywa go teraz do zrobienia więcej. Rzecznik prasowy Josh Constable powiedział: „Spotkania personelu z kierownictwem Coopervision powinny być dla Holmsa pilnym priorytetem. Jest to szczególnie ważne ze względu na obecny kryzys zatrudnienia.”

„Polityka gospodarcza rządu powoduje utratę miejsc pracy, której można uniknąć. Gospodarka potrzebuje jasnego kierunku, a ludzie potrzebują większego wsparcia.”

Constable dodał: „Partia pracy konsekwentnie wzywa do większej liczby programów szkoleniowych, lepszych priorytetów inwestycyjnych i rezygnacji z uniwersalnych kredytów, aby wspierać osoby zagrożone zwolnieniem. Dobrze prosperująca gospodarka musi nie tylko sprzyjać innowacjom, ale także zapewniać, aby wszyscy z nich korzystali. Rząd musi zrobić więcej, aby wspierać pracowników.”