Start Coronavirus Wezwanie do opóźnienia obowiązkowych szczepionek przeciwko Covid dla personelu NHS

Wezwanie do opóźnienia obowiązkowych szczepionek przeciwko Covid dla personelu NHS

598
0

Termin, w którym pracownicy służby zdrowia otrzymają obowiązek szczepień przeciwko Covid, powinien zostać przesunięty, aby zapobiec niedoborom personelu w Anglii, powiedział Royal College of GPs.

Pracownicy NHS muszą otrzymać pierwszą szczepionkę do 3 lutego i zostać w pełni zaszczepieni do 1 kwietnia, aby kontynuować pracę na pierwszej linii.

Pracownicy NHS, którzy sprzeciwiają się rządowej polityce obowiązkowych szczepień, zorganizowali protest w centrum Londynu. Demonstracje odbyły się również w innych miastach w całej Anglii, w tym w Manchesterze, Birmingham i Leeds.

Wielka Brytania odnotowała 76 807 przypadków koronawirusa i 297 zgonów w ciągu 28 dni od pozytywnego testu na Covid-19, pokazują codzienne dane rządowe.

Martin Marshall, przewodniczący Royal College of GPs, powiedział, że obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia w Anglii „nie są właściwą drogą”.

Powiedział, że zdecydowana większość personelu była zaszczepiona, ale około 70 000 do 80 000 nie i stanowili 10% personelu w niektórych szpitalach lub gabinetach lekarskich.

Około 94,3% pracowników służby zdrowia NHS w Anglii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 91,5% drugą dawkę, wynika z danych z 31 grudnia.

Jeśli nieszczepiony personel zostałby usunięty z pierwszej linii do 1 kwietnia, miałoby to „poważne konsekwencje” dla NHS, powiedział Marshall.

PoprzedniKlub bokserski z Southampton zorganizuje pokaz na rzecz organizacji charytatywnej
NastępnyMaseczki pozostaną obowiązkowe w londyńskim transporcie pomimo zniesienia restrykcji