Start Coronavirus Weterynarze udzielają porad dotyczących kotów i psów będących nosicielami koronawirusa

Weterynarze udzielają porad dotyczących kotów i psów będących nosicielami koronawirusa

368
0

Nowe badania wykazały, że Covid-19 jest powszechnie wykrywany u kotów domowych i psów, których właściciele cierpią na tę chorobę. Ale jak to jest, że psy łapią Covid i jakie są oznaki i objawy, że Twój zwierzak ma wirusa?

Nowe badania sugerują, że Covid jest powszechny u kotów domowych i psów, których właściciele cierpią na tę chorobę. Naukowcy z Uniwersytetu w Utrechcie wysłali mobilną klinikę weterynaryjną do gospodarstw domowych w Holandii, w których w pewnym momencie w ciągu ostatnich 200 dni wynik testu na Covid był pozytywny.

Następnie pobrano wymazy od kotów i psów w gospodarstwach domowych w celu zbadania oznak infekcji. Próbki krwi zostały również przetestowane pod kątem przeciwciał sugerujących przeszłą ekspozycję na Covid-19.

W badaniu przetestowano koty i psy pod kątem Covid-19 w gospodarstwach domowych, w których był wirus. Stwierdzono, że 4% psów i kotów miało pozytywne testy PCR wskazujące na aktywną infekcję, a 17% miało przeciwciała wskazujące na wcześniejszą infekcję.

Autorzy badania stwierdzili, że do tej pory nie odnotowano żadnych dowodów na przeniesienie infekcji ze zwierzęcia na właściciela. Jednak naukowcy stwierdzili również, że byłoby to trudne do wykrycia, gdy koronawirus nadal łatwo rozprzestrzenia się między ludźmi.

Naukowcy biorący udział w badaniu powiedzieli, że jeśli masz Covid-19, powinieneś unikać kontaktu ze swoim zwierzakiem tam, gdzie to możliwe.

PoprzedniSieć sklepów Morrisons przejęta za 6,3 mld funtów
NastępnyCovid: aplikacja pokazująca poziomy zatłoczenia plaży