Start Polecane Weterynarze ostrzegają właścicieli zwierząt domowych

Weterynarze ostrzegają właścicieli zwierząt domowych

1118
0

Weterynarze w Southampton ostrzegają właścicieli zwierząt domowych o rosnącej liczbie psów i kotów z chorobami zagrażającymi życiu.

Praktyka weterynaryjna easipetcare twierdzi, że obserwuje więcej przypadków zwierząt dotkniętych poważnymi infekcjami, którym można zapobiec poprzez szczepienia.

Lekarze weterynarii wzywają właścicieli zwierząt domowych do szczepienia zwierząt w celu zmniejszenia ryzyka zachorowań na te choroby i rozprzestrzeniania się tych chorób wśród populacji zwierząt domowych.

Dyrektor easipetcare z Southampton, Kirby Davis, powiedział: „W przeszłości byliśmy dobrzy w szczepieniu naszych zwierząt w Wielkiej Brytanii, zmniejszając ryzyko chorób, którym można zapobiegać. Rzadko obserwowaliśmy przypadki zakażeń, takich jak nosówka, parwowirus i panleukopenia, które były powszechne w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Jednak w ostatnich latach obserwujemy rosnącą liczbę psów i kotów dotkniętych tymi chorobami, które mogą być śmiertelne.”

Zgodnie z raportem PAW PDSA wskaźniki szczepień znacznie spadły. Liczba szczepień psów, kotów i królików spadła z 84 procent w 2016r. do zaledwie 66 procent w 2019 r.

Niechęć do szczepienia wiąże się z ewentualnymi powikłaniami czy zagrożeniami dla zdrowia, podobnie jak u ludzi. Weterynarze radzą, że chociaż żadna szczepionka nie jest w 100 procentach bezpieczna, ryzyko dla zdrowia jest znacznie niższe niż choroby, którym zapobiegają.

PoprzedniLotnisko w Southampton ogłosiło nową trasę
NastępnyPolicja poszukuje pięciu osób widzianych na ulicy, gdzie znaleziono ciało noworodka