Start Polecane Weterynarze ostrzegają właścicieli psów przed śmiertelną chorobą

Weterynarze ostrzegają właścicieli psów przed śmiertelną chorobą

544
0

Właściciele psów w Wielkiej Brytanii są ostrzegani, aby zachować ostrożność podczas spacerów ze swoimi pupilami.

Ostrzeżenie pojawia się po wykryciu potencjalnych przypadków choroby znanej jako Alabama Rot w Wielkiej Brytanii. Rzadka, ale poważna choroba rozwija się po błotnistych spacerach, a wraz ze spadkiem temperatur dlatego w wielu częściach kraju przewiduje się wzrost liczby przypadków choroby.

Alabama Rot po raz pierwszy wykryto w Wielkiej Brytanii w 2012 r. W 2020 r. stwierdzono 47 potwierdzonych przypadków, 19 przypadków w 2019 r. i 18 w 2018 r.

Według Vets4Pets, właściciele psów w Hampshire, Nottinghamshire i Greater London zgłosili podejrzane przypadki w ciągu ostatniego miesiąca.

Stan naukowo znany jako waskulopatia kłębuszkowa skóry i nerek (CRGV), może dotknąć psa na każdy wieku i każdej rasy, chociaż rasy, które są najbardziej dotknięte, to: Labradory, Springer spaniele angielskie, Cocker spaniele, Whippety, Retrievery, Wyżeł węgierski Vizslas, Bordercollie.

Pierwszą oznaką choroby jest często ból skóry. Zwykle znajduje się pod łokciem lub kolanem psa. Inne objawy mogą obejmować zmęczenie, krwawą biegunkę, wymioty, utratę apetytu i ślinienie się. Po kilku dniach pies zacznie wykazywać oznaki niewydolności nerek.

Według Vets4Pets, które śledzi rozprzestrzenianie się choroby, tylko około 30 procent psów przeżywa po zdiagnozowaniu choroby.

Dokładna przyczyna zarażenia się chorobą nie jest znana, chociaż wielu weterynarzy uważa, że ​​psy mogą zarazić się błotem na łapach i nogach. Vet Fiona MacDonald powiedziała The Sunday Times: „Chodzenie psów po błotnistej ziemi wydaje się być częstym czynnikiem choroby. „Właściciele, którzy byli w takich miejscach, powinni po każdym takim spacerze opłukać swoje psy zimną wodą.”

Nie ma znanego lekarstwa na Alabama Rot, ale najlepszą szansą na przeżycie jest wczesne rozpoznanie choroby. Weterynarze najpierw leczą owrzodzenia skóry i niewydolność nerek, ale mogą skierować zwierzaka do specjalistycznego szpitala.

PoprzedniSolent „freeport” może stworzyć ponad 25 000 lokalnych miejsc pracy
NastępnyTesty Covid zostały rozszerzone na więcej miejsc pracy w Anglii