Start Polecane Weterynarze ostrzegają przed „zagrażającą życiu” substancją dla zwierząt domowych w UK

Weterynarze ostrzegają przed „zagrażającą życiu” substancją dla zwierząt domowych w UK

1088

Weterynarze wydali ostrzeżenie dla właścicieli zwierząt domowych na temat środka używanego przeciwko zamarzaniu, ponieważ Met Office wydaje żółte ostrzeżenia pogodowe dotyczące śniegu i lodu.

Śnieg i lód są prognozowane w tym tygodniu dla większości Szkocji, Irlandii Północnej, Walii, a także północno-wschodniej, centralnej i południowej Anglii.

Ostrzeżenie następuje po oświadczeniu rzecznika Met Office, Grahame’a Madge’a, który powiedział: „Temperatury będą znacznie, znacznie niższe, niż można by się spodziewać o tej porze roku.”

VetsNow zaapelował teraz do właścicieli, aby zachowali ostrożność, aby ich psy i koty nie spożyły żadnej z substancji zagrażającej życiu używanych w czasie przymrozków.

Szef telezdrowia w VetsNow powiedział: „Środek przeciw zamarzaniu jest wyjątkowo szkodliwy dla zwierząt, i nawet bardzo niewielka jego ilość jest bardzo toksyczna dla nerek co w konsekwencji dość często kończy się śmiercią.

„Tylko jedna 5 ml łyżeczka może wystarczyć, aby zabić kota, a łyżka stołowa może być śmiertelna dla psów.

„Wraz ze spadkiem temperatur kierowcy będą częściej niż kiedykolwiek sięgać po płyn odmrażający, dlatego bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ukrytych zagrożeń.”

„Jednym z głównych składników płynu jest glikol etylenowy, który jest wyjątkowo toksyczny. Dzięki bardzo słodkiemu smakowi jest bardzo smaczny dla zwierząt, dlatego bardzo ważne jest, aby podczas jego stosowania zminimalizować rozlanie. Nawet niewielkie ilości płyny w zanieczyszczonej kałuży wody mogą wystarczyć, aby zatruć kota.”