Start Imprezy Wesołe miasteczka i inne wydarzenia odwołane z powodu nowych przepisów dot. koronawirusa

Wesołe miasteczka i inne wydarzenia odwołane z powodu nowych przepisów dot. koronawirusa

742
0

Wesołe miasteczka i inne imprezy zostały odwołane przez Radę Miasta Southampton po zmianie zasad dotyczących pandemii koronawirusa.

Wydarzenia, które miały się odbyć w Riverside Park, Veracity Ground, Mansel Park i Southampton Common, zostały odwołane. Nastąpiło to po „gruntownym przeglądzie” nowych przepisów opublikowanych przez rząd, które mówią o „zasadzie sześciu”, która zabrania obywatelom gromadzenia się w większej liczbie.

Wszystkie inne wydarzenia, które mają się odbyć na terenach komunalnych od teraz do końca października, również zostały odwołane. Rada twierdzi, że jej kierownictwo wyższego szczebla i dyrektor ds. zdrowia publicznego uważali, że ryzyko byłoby zbyt wysokie.

Mary D’Arcy, dyrektor wykonawczy ds. społeczności, kultury i domów, powiedziała: „Pomimo wszelkich wysiłków podejmowanych przez organizatorów tych wydarzeń, którzy ciężko pracowali, aby zapewnić warunki bezpieczne dla Covid, rada nie może z czystym sumieniem zezwalać na wydarzenia z udziałem dużej liczby ludzi na naszym terenie.”

„Mogłyby one prowadzić do niepotrzebnego mieszania się ludzi i potencjalnie prowadzić do zetknięcia się grup powyżej sześciu osób, łamiąc rządową „zasadę sześciu”.

„Naszym priorytetem musi być utrzymanie lokalnych poziomów infekcji Covid-19 na minimalnym poziomie, chroniąc w ten sposób naszych mieszkańców i robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć lokalnego lockdownu.”

PoprzedniWypadek autobusu w Winchester: dochodzenie wykazało prędkość z jaką jechał pojazd
NastępnyKoronawirus ma kosztować Radę Miasta Southampton 45 milionów funtów