Start Coronavirus Według sekretarza zdrowia szczepionka działa przeciwko indyjskiemu wariantowi koronawirusa

Według sekretarza zdrowia szczepionka działa przeciwko indyjskiemu wariantowi koronawirusa

217
0

Wielka Brytania ma „rosnące zaufanie”, że szczepionki Covid-19 działają przeciwko indyjskiej wersji wirusa, powiedział sekretarz zdrowia Matt Hancock.

Naukowcy uważają, że wariant jest bardziej podatny na przenoszenie, a jego liczba w Anglii wzrosła prawie trzykrotnie do 1313 w ciągu ostatniego tygodnia. Jednak Matt Hancock powiedział, że wczesne dane laboratoryjne wykazały, że szczepionki pozostają skuteczne. Minister powiedział, że większość pacjentów w szpitalu w Bolton była nieszczepiona.

W piątek premier Boris Johnson ostrzegł, że napięcie może spowodować “poważne zakłócenia” w ostatnim etapie łagodzenia blokady w Anglii 21 czerwca.

„Dobrą wiadomością jest to, że mamy coraz większą pewność, że szczepionka działa przeciwko temu wariantowi, strategia jest na dobrej drodze – po prostu wirus nabrał trochę tempa i dlatego wszyscy musimy być bardziej ostrożni.” Hancock bronił złagodzenia zasad lockdownu w Anglii, który obowiązuje od poniedziałku i powiedział, że strategia rządu polega na „zastąpieniu ograniczeń szczepieniami” jako pierwszej linii obrony przed wirusem.