Start Coronavirus Według NHS, cztery warunki muszą zostać spełnione, zanim lockdown zostanie zniesiony

Według NHS, cztery warunki muszą zostać spełnione, zanim lockdown zostanie zniesiony

497
0

Liderzy NHS opracowali cztery kluczowe „testy”, które ich zdaniem muszą zostać zaliczone, zanim Boris Johnson rozważy złagodzenie ograniczeń lockdownu w Anglii.

Szef NHS, Chris Hopson, powiedział, że liczba zakażeń koronawirusem musi spaść poniżej 50 000, zanim Boris Johnson będzie mógł rozważyć złagodzenie ograniczeń. Najnowsze dane wskazują, że 695400 osób w Anglii miało koronawirusa w tygodniu kończącym się 6 lutego. Dyrektor generalny NHS wezwał Borisa Johnsona, aby ten skupił się na „danych, a nie tylko datach”, kiedy premier określi w poniedziałek swoją mapę drogową wyjścia z lockdownu.

Liderzy NHS uważają, że są cztery kluczowe testy, które muszą zostać zaliczone, zanim rząd będzie mógł złagodzić ograniczenia w Anglii.

Test 1: Liczby przypadków i współczynnik reprodukcji wirusa (współczynnik R) muszą spaść do wystarczająco niskiego poziomu, abyśmy mogli być pewni, że wirus nie zacznie natychmiast ponownie rozprzestrzeniać się w takim stopniu, w jakim miało to miejsce w zeszłym roku, kiedy ograniczenia zostały zniesione.

Test 2: Wydajność NHS musi powrócić do poziomu, na którym możemy być pewni, że NHS może leczyć wszystkich pacjentów.

Test 3: Kampania szczepień musi być wystarczająco zaawansowana, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony, zanim ograniczenia zostaną złagodzone. Rząd musi jasno określić, jaki poziom ryzyka śmiertelności i szkód jest gotów zaakceptować, ponieważ dostosowuje złagodzenie ograniczeń do postępów kampanii szczepień.

Test 4. Musimy mieć pewność, że istnieje solidna i skuteczna strategia identyfikowania i kontrolowania przyszłych epidemii odmian szczepów, które obecnie stanowią największe zagrożenie ze strony COVID-19.

PoprzedniPrzyzwyczajmy się do szczepień. Jesienią druga tura
NastępnyKiedy zakłady fryzjerskie w Anglii mogą zostać ponownie otwarte