Start Coronavirus Według nauczycieli powrót dzieci do szkół w czerwcu jest nierealny

Według nauczycieli powrót dzieci do szkół w czerwcu jest nierealny

2170
0

Nauczyciele i dyrektorzy szkół w Wielkiej Brytanii uważają, że plan rządu przewidujący powrót dzieci do szkół w czerwcu jest nierealny.

Plan rządu przewiduje, że jeśli pierwszy etap łagodzenia restrykcji nie spowoduje ponownego wzrostu zakażeń, najwcześniej od 1 czerwca otwarte zostaną ponownie szkoły w Anglii. Podkreślono jednak, że nie będzie kar dla rodziców, którzy nie zdecydują się wysłać dzieci do szkół, gdy te zostaną ponownie otwarte.

Brytyjski rząd opublikował jednocześnie zalecenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w szkołach. Zgodnie z nimi, klasy powinny liczyć maksymalnie 15 uczniów, ławki muszą być rozstawione tak daleko od siebie, jak się da, a w miarę możliwości zajęcia powinny być prowadzone na zewnątrz.

Zalecenia mówią także o zróżnicowaniu czasu rozpoczynania i kończenia zajęć tak, aby jak najmniejsza liczba uczniów przychodziła i wychodziła ze szkoły w tym samym momencie, oraz zróżnicowaniu czasu przerw między lekcjami.

Organizacje i związki zawodowe nauczycieli i innych pracowników szkół wyraziły daleko idący sceptycyzm co do realności rządowych planów. „Ten harmonogram jest lekkomyślny. Ten harmonogram po prostu nie jest bezpieczny” – powiedziała Mary Bousted, współprzewodnicząca największego związku nauczycieli NEU.

PoprzedniZwolnienia w firmie Carnival będą miały „bardzo duży wpływ” na Southampton
NastępnyDron dostarczył pierwsze materiały medyczne na wyspę Wight