Start Polecane Według najnowszych danych, w Hampshire żyje ponad 500 „niebezpiecznych” zwierząt

Według najnowszych danych, w Hampshire żyje ponad 500 „niebezpiecznych” zwierząt

1050
0

Nowe dane pokazują, że w hrabstwie Hampshire mieszka ponad 500 niebezpiecznych zwierząt. Węże, jaszczurki i afrykańskie krokodyle zamieszkują domy w Winchester czy New Forest.

Łącznie w całym hrabstwie jest zarejestrowanych 513 zwierząt. Takie dane przedstawiła fundacja Born Free, która opiekuje się dzikimi zwierzętami. Fundacja zwróciła sie do rządu o natychmiastowe przeanalizowanie prawa i wprowadzenie zakazu przetrzymywania niektórych niebezpiecznych gatunków zwierząt w tzw. „nieodpowiednich” warunkach. Wśród niebezpiecznych gatunków zwierząt zamieszkujących domy w Hampshire znajdziemy m.in. dzika, krokodyle karłowate z Afryki Zachodniej oraz sześć grzechotników. Fundacja potwierdziła, że ​​zostały one zarejestrowane przez Radę Miejską Winchester, New Forest District Council, Radę Miasta Portsmouth i Havant Borough Council.

Born Free wzywa do przeglądu przepisów dotyczących trzymania dzikich zwierząt jako zwierząt domowych i wzywa do zwiększenia ograniczeń w zakresie posiadania niebezpiecznych zwierząt. W całej Wielkiej Brytanii jest ponad 250 dzikich kotów, 85 krokodyli i co najmniej 650 jadowitych węży trzymanych jako zwierzęta domowe.

PoprzedniNajgorętsze lato w historii Wielkiej Brytanii
NastępnyMożliwe burze w Southampton i Hampshire