Start Polecane Według Ministerstwa Rozwoju co piąty Polak wróci z Wielkiej Brytanii

Według Ministerstwa Rozwoju co piąty Polak wróci z Wielkiej Brytanii

806
0

Według szacunków Ministerstwa Rozwoju, w najbliższych latach do kraju może wrócić nawet co piąty Polak z blisko miliona Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Na odbywającej się w Londynie konferencji studenckiej Polish Economic Forum, wicepremier Mateusz Morawiecki przekonywał polskich studentów do powrotu do Polski. Według niego to właśnie Polska staje się miejscem, w którym jest coraz więcej szans na rozwój kariery. Wiceminister uważa, że „kilka lat temu ludzie pakowali walizki i wyjeżdżali, dzisiaj Polska przyciąga inwestorów i inwestycje z Londynu”.

Według Ministerstwa Rozwoju w najbliższych latach do Polski z Wielkiej Brytanii wróci co piąty Polak. Jednym z czynników według wiceministra Morawieckiego może być Brexit, ale nie będzie to główny z powodów dla którego niektórzy z nas zdecydują się wrócić do kraju. „Ludzie patrzą na takie zjawiska przez swój własny pryzmat: jaka jest różnica w dochodzie, jakie są koszty życia. Jeśli w Londynie koszt utrzymania jest bardzo duży, a np. w Warszawie jest proporcjonalnie dużo taniej, to decyzję o powrocie jest wtedy dużo łatwiej podjąć” – powiedział Morawiecki.

PoprzedniSouthampton: kamery monitorujące pasy ruchu dla autobusów przynoszą zawrotne zyski
NastępnyW Southampton znajduje się jeden z najstarszych sklepów z obuwiem w UK