Start Polecane Wcześniejsze wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Wcześniejsze wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

707
0

Theresa May poinformowała o przedterminowych wyborach parlamentarnych, do których miałoby dojść 8 czerwca. Dziś premier złoży w tej sprawie wniosek w Izbie Gmin.

Premier May poinformowała, że zdecydowała się na złożenie wniosku o przedterminowe wybory ze względu na polityczny sprzeciw wobec planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. May powiedziała, że zamiast jedności, w brytyjskim parlamencie istnieją głębokie podziały. „Jeśli nie zorganizujemy wyborów parlamentarnych teraz, polityczne gierki naszych wrogów będą trwały nadal, a negocjacje z Unią Europejską dotrą do najtrudniejszego etapu tuż przed kolejnymi zaplanowanymi wyborami” – powiedziała Theresa May.

W poniedziałek szefowa rządu poinformowała o planie rozpisania przedterminowych wyborów królową Elżbietę II, a we wtorek odbyła rozmowę telefoniczną z Donaldem Tuskiem.

Szkocka minister Nicola Sturgeon skrytykowała decyzję o zorganizowaniu przedterminowych wyborów i oskarżyła Theresę May, że po raz kolejny przedkłada ona interes swojej partii nad to, co dobre dla kraju.

PoprzedniUnijny negocjator ds. Brexitu z wizytą w Warszawie
NastępnyWyciek niebezpiecznych substancji chemicznych w Hampshire