Start Wiadomości Ważne! Informacja konsularna dla Polaków ws. paszportów

Ważne! Informacja konsularna dla Polaków ws. paszportów

1616
0

„Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie wizytą w sprawie złożenia wniosku o nowy paszport, prosimy o planowanie terminu spotkania w konsulacie z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając upływ terminu ważności posiadanego dokumentu paszportowego oraz okres oczekiwania na wydanie nowego paszportu”- czytamy na stronie polskiego konsulatu w Manchesterze.

Sprawdzanie dostępności terminów na spotkania w sprawie złożenia wniosku o paszport możliwe jest za pośrednictwem systemu e-Konsulat: https://secure.e-konsulat.gov.pl.

Osoby planujące podróż powinny mieć na uwadze przepisy określające wymagany okres ważności dokumentu paszportowego przy przekraczaniu granicy danego państwa (poza UE dokument powinien być ważny od 6 do 12 miesięcy).

Konsulat nie ponosi odpowiedzialności w przypadku zakupu biletów lotniczych, zakupu wczasów, organizacji uroczystości rodzinnych (chrzty, wesela, itp.) przez osoby nieposiadające w dniu zakupu ważnych dokumentów tożsamości (uprawniających do podróżowania) dla siebie oraz dzieci.

Konsulat Generalny RP w Manchesterze nie ponosi również odpowiedzialności za niedotrzymywanie terminów odbioru paszportów brytyjskich oraz za wydane decyzje odmowne.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o polski paszport umawiają się za pośrednictwem systemu rejestracji e-konsulat https://secure.e-konsulat.gov.pl/ – w dostępnych terminach.

Przyśpieszenie terminu wizyty paszportowej jest możliwe jedynie w udokumentowanych losowych przypadkach związanych z np. nagłą chorobą lub śmiercią członka najbliższej rodziny.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniJuż wkrótce rozpocznie się tegoroczny Isle of Wight Festival
NastępnyFarage is back! Lider UKIP jest zdeterminowany do poprowadzenia kampanii referendalnej