Start Polecane Ważą się losy dwóch przychodni lekarskich w Southampton

Ważą się losy dwóch przychodni lekarskich w Southampton

1012
0

W przyszłym tygodniu może zostać podjęta decyzja w sprawie połączenia dwóch przychodni GP w Southampton, które obejmują ponad 20 tys. pacjentów.

Przychodnie Bath Lodge na Commercial Street i Chessel Practice mogą stać się jedną praktyką z powodu trudności z rekrutacją lekarzy pierwszego kontaktu.Ten ruch może dotknąć 10 328 zarejestrowanych pacjentów w Bath Lodge i został skrytykowany przez lokalnych mieszkańców i członka parlamentu Southampton Itchen Roystona Smitha.

Oczekuje się, że szefowie zdrowia zdecydują, czy połączyć biznesy obu praktyk, aby stać się jednym i czy przenieść usługi z ośrodka Bath Lodge do dwóch zakładów Chessel, w Sullivan Road, Sholing i Chessel Avenue, Bitterne.

Mieszkańcy obawiają się, że decyzja ta sprawi, iż starszym pacjentom będzie trudno przychodzić na umówione wizyty.

Cllr Dave Shields, członek gabinetu na rzecz zdrowszego i bezpieczniejszego miasta w Southampton City Council zachęcił mieszkańców do wypowiedzenia się na temat propozycji.„Martwię się kryzysem, z którym obecnie boryka się podstawowa opieka medyczna z niewystarczającą liczbą lekarzy. Potrzebujemy więcej inwestycji w naszą podstawową opiekę medyczną – powiedział.

NHS Southampton City Clinical Commissioning Group (CCG) powiedziała, że ​​ostateczna decyzja może zostać podjęta w sierpniu.

PoprzedniBrytyjski rząd zorganizuje kampanię informacyjną o skutkach Brexitu
NastępnyIdealny uczeń z Croydon