Start Coronavirus Wariant koronawirusa z Afryki Południowej: 77 przypadków w Wielkiej Brytanii

Wariant koronawirusa z Afryki Południowej: 77 przypadków w Wielkiej Brytanii

568
0

W Wielkiej Brytanii zidentyfikowano 77 przypadków wariantu koronawirusa wykrytego po raz pierwszy w Afryce Południowej, potwierdził sekretarz zdrowia.

Ministrowie mają spotkać się w poniedziałek, aby rozważyć zaostrzenie restrykcji dla osób przybywających z zagranicy. Naukowcy stwierdzili, że istnieje szansa, że ​​wariant południowoafrykański może zaszkodzić skuteczności obecnych szczepionek.

W międzyczasie Hancock powiedział, że 75% osób w wieku powyżej 80 lat i trzy czwarte domów opieki w Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą szczepionkę Covid. Zarówno szczepionki Pfizer-BioNTech, jak i Oxford-Astra Zeneca wymagają dwóch dawek, a dane liczbowe do tej pory odzwierciedlają te, które podano dla pierwszej dawki.

Wszystkie wirusy, w tym ten, który powoduje Covid-19, mutują i warianty zostały najpierw zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, Afryce Południowej i Brazylii. Odmiana południowoafrykańska została znaleziona w co najmniej 20 innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.

Hancock powiedział, że wszystkie przypadki z RPA w Wielkiej Brytanii są związane z podróżami. „Dlatego wprowadziliśmy tak surowe środki ograniczające ruch graniczny z Republiki Południowej Afryki” – dodał.

Wielka Brytania zamknęła wszystkie korytarze podróżne w zeszłym tygodniu do co najmniej 15 lutego, przy czym prawie wszyscy podróżujący przybywający do kraju muszą teraz przedstawić dowód negatywnego wyniku testu Covid-19, aby uzyskać pozwolenie na wjazd.

PoprzedniCovid: Nowe centrum szczepień ma zostać otwarte w Southampton
NastępnySzczepionka przeciwko covid dla psów i kotów