Start Polecane Wakacje w Hiszpanii : ostrzeżenie dla wczasowiczów z Wielkiej Brytanii

Wakacje w Hiszpanii : ostrzeżenie dla wczasowiczów z Wielkiej Brytanii

4906
Image by Alfonso Cerezo from Pixabay

Brytyjscy turyści podróżujący do Hiszpanii są ostrzegani, że mogą zostać poproszeni o okazanie dodatkowych dokumentów, aby wjechać do kraju.

Oprócz ważnego biletu powrotnego lub biletu na dalszą podróż, wytyczne brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wskazują, że podczas kontroli granicznej w Hiszpanii mogą być wymagane do okazania  trzy dodatkowe dokumenty, aby uzyskać zezwolenie na wjazd.

Wczasowicze mogą zostać poproszeni o okazanie dowodu potwierdzającego:

  • bilet powrotny lub dalszy
  • dowód na to, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na pobyt
  • dowód zakwaterowania na czas Twojej wizyty, taki jak potwierdzenie rezerwacji hotelu, potwierdzenie adresu, jeśli odwiedzasz swój własny obiekt (np. drugi dom), lub zaproszenie od gospodarza lub potwierdzenie jego adresu, jeśli zatrzymujesz się u osoby trzeciej, przyjaciół lub rodziny. Hiszpański rząd wyjaśnił, że „carta de invitation” jest jedną z dostępnych opcji udowodnienia, że ​​masz zakwaterowanie, jeśli mieszkasz u przyjaciół lub rodziny.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega również, że brytyjscy wczasowicze będą musieli stemplować paszporty przy wjeździe i wyjeździe z Hiszpanii, ponieważ Wielka Brytania nie jest już częścią UE. W związku z tym podróżujący w Wielkiej Brytanii są zobowiązani do przestrzegania zasad ruchu bezwizowego Schengen.