Start Polecane Waitrose ulubionym supermarketem Brytyjczyków

Waitrose ulubionym supermarketem Brytyjczyków

723
0

Waitrose został wybrany najlepszym supermarketem w rankingu ulubionych brytyjskich supermarketów, pokonując Aldi, który zajął pierwsze miejsce w zeszłym roku.

12 000 kupujących w Wielkiej Brytanii głosowało na najlepszy sklep w corocznym badaniu supermarketów przeprowadzonym przez grupę konsumentów, Which?. W badaniu pod uwagę brano ceny produktów, wygląd sklepu i jakoś świeżych produktów.

Najgorzej w zestawieniu, w którym wzięto pod lupę dziewięciu największych detalistów, wypadła Asda. Zaledwie 56 proc. ankietowanych lubi robić tam zakupy, przy czym jako największy problem wskazano niską jakość żywności.

Trzecie miejsce od końca – z wynikiem 59 proc. – zajmują supermarkety Tesco. Niskie noty to przede wszystkim niezadowalający stosunek jakości do ceny. Respondenci wyrazili także obawy, że w sklepach Tesco jest coraz drożej.

Sainsbury’s miał co prawda o 6 proc. zadowolonych klientów więcej (65 proc.), ale tu także główny problem odgrywała relacja jakości do ceny produktów.

Najlepiej z „wielkiej czwórki” wypadł Morrisons. 64 proc. zadowolonych klientów to przede wszystkim zasługa krótkich kolejek do kas i szerokiej gamy asortymentu.

PoprzedniSetki osób wzięło udział w paradzie równości w Winchester
NastępnyZwiedzanie wieży zegarowej w Southampton