Start Coronavirus W związku z kryzysem Rada Miasta Southampton ogranicza niektóre usługi

W związku z kryzysem Rada Miasta Southampton ogranicza niektóre usługi

2233
0

W związku z kryzysem spowodowanym koronawirusem zawieszono liczbę usług kierowanych przez Radę Miasta Southampton

Southampton City Council poinformował o tymczasowym zawieszeniu usług zbierania szkła i odpadów ogrodowych. Usługa gromadzenia odpadów wielkogabarytowych została również tymczasowo wstrzymana, podczas gdy zbiórki odpadów ogólnych i recyklingowych dla wszystkich gospodarstw domowych i mieszkań pozostaną niezmienione.

Rada powiedziała jednak, że usługi będą regularnie sprawdzane w miarę zmiany okoliczności. Utrzymanie porządku na obszarach publicznych, w tym koszenia trawy, również zostanie ograniczone.

Rada prosi mieszkańców o dezynfekcję uchwytów pojemników na śmieci po wystawieniu ich do odbioru. W oświadczeniu rada powiedziała: „Badania wykazały, że koronawirus może pozostać na plastiku do trzech dni. Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i uchroni również naszych pracowników zajmujących się zbiórką śmieci. Mieszkańcy, którzy mają usługę zbierania worków z tworzywa sztucznego, proszeni są o upewnienie się, że umyli ręce przed wyniesieniem torby.    

PoprzedniPuste sklepy w Hampshire celem włamywaczy i wandali
NastępnyKoronawirus: graffiti M25 zastąpione przez „Dziękuję NHS”