Start Polecane W zeszłym roku więcej niż jedno na troje dzieci w Southampton żyło...

W zeszłym roku więcej niż jedno na troje dzieci w Southampton żyło w ubóstwie

553
0

Nowe dane ujawniły, że więcej niż jedno na troje dzieci w Southampton żyło w zeszłym roku w ubóstwie.

Badania przeprowadzone przez organizację End Child Poverty ujawniły, że w latach 2018-2019 w Southampton żyło w ubóstwie 16074 dzieci. To 34,7 procent dzieci w mieście, które dorastały w biedzie. Organizacja charytatywna wyraziła teraz obawy, że liczby wzrosły jeszcze bardziej z powodu pandemii koronawirusa.

Uważa się, że dziecko dorasta w ubóstwie, jeśli mieszka w gospodarstwie domowym, którego dochód jest o 60% niższy od progu ubóstwa – mediana dochodu gospodarstw domowych w całej Wielkiej Brytanii obliczona przez Departament Pracy i Emerytur.

Dla rodziny składającej się z dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci 60 procent średniego dochodu w latach 2018-2019 wyniosło 432 funty tygodniowo.

Anna Feuchtwang, przewodnicząca Wydziału Ubóstwa Dzieci Końcowych, która zleciła badanie, powiedziała: „Rząd nie ma wątpliwości co do wyzwania, przed którym stoi, jeśli poważnie myśli „o wyrównaniu” najmniej uprzywilejowanych części kraju.

„Te nowe dane ujawniają prawdziwy zakres trudności, jakich doświadczały rodziny o niskich dochodach, z których przeważająca większość stanowiła gospodarstwa domowe pracujące przed pandemią. Dzieci, których to dotyczy, znajdują się na krawędzi klifu, a pandemia tylko zmiata je w jeszcze większe niebezpieczeństwo.”

„Premier musi pilnie przyznać się do rzeczywistego zasięgu ubóstwa dzieci w naszym kraju, zamiast odwoływać się do własnych niedokładnych statystyk.” „Ambitny plan naprawienia tej haniebnej sytuacji byłby przełomowy dla milionów dzieci”.

PoprzedniDwie nowe przestrzenie do zabawy dla dzieci otwarte w Eastleigh
NastępnyBrytyjczycy opracowali test na koronawirusa, który ma dawać wynik w 5 minut