Start Polecane W Wizz Air dodatkowa opłata dla otyłych pasażerów

W Wizz Air dodatkowa opłata dla otyłych pasażerów

827
0

Wizz Air wprowadza kilka zmian w świadczonych usługach. Jedną z nich jest „dodatkowa opłata dla osób, które nie mieszczą się na jednym miejscu” oraz brak możliwości odprawy wcześniej niż 48 godzin przed startem.

Węgierska linia lotnicza Wizz Air wprowadziła zmiany w dokonywaniu odprawy. Zgodnie z nimi nie można się odprawić wcześniej niż 48 godzin przed wylotem chyba, że dokonamy dodatkowej opłaty za wykupienie miejsca na pokładzie samolotu (do tej pory odprawę można było zrobić na 30 dni przez odlotem). Ponadto, nie można się odprawić w dwie strony, jeśli nasza wycieczka jest dłuższa niż 15 dni – w przypadku np. 16-dniowej podróży można odprawić się nie wcześniej niż 48 godzin przed lotem powrotnym.

Wizz Air wprowadził też usługę „Fare Lock”, która zakłada, że cena biletów może być zablokowana na 48 godzin od momentu jej znalezienia. Za takie rozwiązanie trzeba jednak zapłacić 13 zł za osobę i dotyczy wyłącznie rezerwacji dokonywanych na co najmniej 7 dni przed datą wylotu.

To jednak nie koniec zmian. Jak można przeczytać na stronie węgierskiego przewoźnika „pasażerowie, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mieszczą się na jednym miejscu, muszą wykupić miejsce dodatkowe w cenie miejsca dla osoby dorosłej”. Po ogłoszeniu komunikatu, na Wizz Air padły oskarżenia o dyskryminację osób z nadwagą. Linia jednak wyjaśnia, że nie chodzi jedynie o osoby otyłe, ale też o takie, które potrzebują dodatkowego komfortu podczas lotu oraz o pasażerów, którzy potrzebują dodatkowego fotela do przewiezienia wartościowych przedmiotów

Nowe zasady obejmą pasażerów, którzy dokonali rezerwacji lotu po 15 sierpnia. Osoby, które zakupiły bilet przed tą datą, będą podróżować na starych zasadach.