Start Wiadomości W Wielkiej Brytanii powstanie Disneyland?

W Wielkiej Brytanii powstanie Disneyland?

1133
0

Ogromny park rozrywki ma powstać w Dartford w hrabstwie Kent. Będzie to pierwszy, tak olbrzymi obiekt tego typu na Wyspach, będący brytyjskim odpowiednikiem Disneylandu. Jego otwarcie przewidywane jest na rok 2022.

Na 872 akrowym terenie powstanie około 50 atrakcji dla fanów mocnych wrażeń, a także teatry, restauracje, sklepy, cyrk, hotele i kluby nocne. Będą też miejsca tematyczne, oparte na kultowych filmach, np. na serii Transformers. Park rozrywki dziennie będzie mógł przyjąć 40 tys. odwiedzających, dla których zostanie przygotowanych 14 tys. miejsc parkingowych.

Właściciele obiektu będą jednak zachęcać turystów do korzystania do komunikacji miejskiej poprzez oferowanie specjalnych pakietów na bilety i zniżek na wejście. Inwestorzy prowadzą także rozmowy z przedstawicielami kolei, by jeszcze bardziej usprawnić możliwość dojazdu – informuje Liverpool Echo.

Park rozrywki powstanie z inicjatywy wytwórni kinowej Paramount. Koszt całej inwestycji to około 3,5 miliarda funtów. Jeżeli rząd zatwierdzi projekt, to budowa ruszy w 2019, a zostanie ukończona trzy lata później.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPo Brexicie Brytyjczycy zachowają wszystkie prawa?
NastępnyUK: „Mama” słowem obraźliwym?