Start Wiadomości W weekend na Wyspach nawet 24 st. C

W weekend na Wyspach nawet 24 st. C

662
0

Choć jesień w pełni, to synoptycy zapowiadają na nadchodzący weekend ciepłą i słoneczną pogodę. Temperatury w części Wielkiej Brytanii mogą pokazać nawet 24 stopnie Celsjusza.

Ładna pogoda i bardzo wysokie, jak na tę porę roku, temperatury mają utrzymać się od piątku do poniedziałku. Synoptycy sugerują, że będzie to idealny weekend by spędzić czas na świeżym powietrzu lub by zrobić ostatniego w tym sezonie grilla. Ładna i słoneczna pogoda będzie głównie nad Anglią – im bardziej na północ kraju, tym warunki atmosferyczne będą gorsze – termometry w Szkocji pokażą zaledwie 16 stopni.

Po weekendzie nastąpi jednak załamanie pogody, a wszystko to za sprawą nadciągającego nad Europę huraganu Ophelia. W poniedziałek żywioł ma dotrzeć do wybrzeży Irlandii, gdzie prędkość wiatru osiągnie nawet 150 km/h. Silnym podmuchom będą towarzyszyły intensywne opady deszczu.

Meteorolodzy zapewniają jednak, że huragan nie powinien przynieść większych szkód. Wraz z Ophelią ma nadejść ciepłe powietrze znad Atlantyku, dlatego temperatura w Wielkiej Brytanii znacznie wzrośnie – termometry mogą pokazać o 4-6 stopni więcej niż zazwyczaj o tej porze roku.