Start Wiadomości W UK ruszył program rabatów za mniejsze zużycie energii elektrycznej

W UK ruszył program rabatów za mniejsze zużycie energii elektrycznej

448
0

Firma National Grid poinformowała, że program, który do tej pory był stosowany jedynie testowo, został uruchomiony wczoraj między 17:00 a 18:00.

Osoby, które zarejestrowały się w programie, otrzymają zniżki na rachunki, jeśli np. przesuną czas użytkowania piekarnika lub pralki.

Do programu kwalifikują się mieszkańcy Anglii, Szkocji i Walii, którzy posiadają inteligentny licznik.

Aby zaoszczędzić, należy na przykład przesunąć w czasie włączenie piekarnika, pralki lub ładowania pojazdu elektrycznego. Oszczędności mogą wynosić od kilku funtów do nawet 20 funtów w zależności od ilości zużytej energii.

Przewiduje się, że w tym tygodniu fala mrozów doprowadzi do dużego zapotrzebowania na energię, podczas gdy siła wiatru będzie niższa niż zwykle. Nie jest również pewne, czy Wielka Brytania będzie w stanie importować potrzebną jej ilość energii poprzez kable podmorskie z Europy.

Aby spróbować zmniejszyć popyt, National Grid uruchomił swój program, który pozwala niektórym gospodarstwom domowym otrzymać zniżki, jeśli ograniczą zużycie energii elektrycznej.

Według operatora systemu energetycznego National Grid, do programu przystąpiło 26 dostawców, w tym British Gas, E.ON, Octopus Energy i EDF, a ponad milion gospodarstw domowych i firm zapisało się już do udziału w nim. Program został wprowadzony w zeszłym roku i ma potrwać do marca.

PoprzedniOsoby borykające się z problemami mogą uzyskać niższe rachunki za energię
NastępnyCztery aresztowania po tym, jak część placu zabaw została podpalona