Start Polecane W UK powstanie sklep bez kas?

W UK powstanie sklep bez kas?

921
0

Według informacji podanych przez The Sunday Times, wynika, że Amazon poszukuje odpowiedniej lokalizacji dla sieci swoich sklepów. Mają powstać punkty sprzedaży bez kas – Amazon Go. 

Amazon planuje otworzyć w Wielkiej Brytanii sieć sklepów samoobsługowych, do których konieczne będzie posiadanie aplikacji w telefonie. Obecnie przedstawiciele firmy rozglądają się za lokalami o dużej powierzchni użytkowej.

Aby móc dokonać zakupów w Amazon Go, konieczna będzie aplikacja. Przy wejściu trzeba będzie zeskanować kod, który pokaże się na telefonie, następnie wybrać interesujące nas towary i wyjść ze sklepu. Inteligentny system prześledzi wszystkie wybrane produkty i pobierze opłatę z konta klienta.

Taki prototyp sklepu został otwarty dwa lata temu w Seattlle w Stanach Zjednoczonych. Jednak był dostępny jedynie dla pracowników Amazonu.

Teraz jednak firma postanowiła otworzyć sieć sklepów na Wyspach, które będą dostępne dla wszystkich mieszkańców. Analitycy uważają, że może to nastąpić nawet pod koniec tego roku. Nie są znane jednak dalsze szczegóły dotyczące tej inwestycji.