Start Wiadomości W UK brakuje wykwalifikowanych pracowników

W UK brakuje wykwalifikowanych pracowników

975
0

Zbyt mała liczba wykwalifikowanych pracowników w Wielkiej Brytanii przyczynia się do zawyżania płac oraz opóźnia wychodzenie z kryzysu gospodarczego.

Jedna trzecia agencji rekrutacyjnych potwierdza wzrost stawek oferowanych nowozatrudnionym pracownikom. Największy wzrost zarobków odnotowano w rejonie Midlands oraz na południu kraju, wynika z raportu przeprowadzonego przez KPMG i Recruitment and Employment Confederation (Rec).

Wysokość stawek znacznie podskoczyła od września ubiegłego roku, kiedy to również zaczęła maleć dostępność wykwalifikowanych pracowników na rynku. Braki te są najbardziej odczuwalne w opiece zdrowotnej.

Kevin Green z Rec uważa, że „jedna trzecia osób rekrutujących twierdzi, że nastąpił wzrost wysokości pensji oferowanych nowym pracownikom, w porównaniu do ubiegłego miesiąca.

Widzimy także inny wzrost w liczbie osób, które znajdują pracę przez agencje rekrutacyjne. Wynika z tego, że wraca płynność na rynku pracy.

Kandydaci są bardziej pewni siebie, ponadto oferowane są im wyższe zarobki. Pracodawcy muszą zrozumieć, że ich pracownicy mogą zdecydować się na zmianę pracy, gdyż mogą otrzymać wyższe wynagrodzenie gdzie indziej.”

Według niego najtrudniej jest znaleźć nauczycieli i pracowników służby zdrowia z wysokimi kwalifikacjami. „Pod tym względem politycy powinni podjąć temat zarówno edukacji jak i imigracji.

Rozpoznać kryzys w niedoborze wykwalifikowanych pracowników, bo ma on negatywny wpływ na naszą gospodarkę” – twierdzi Green.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjscy politycy piętnują imigrantów – brytyjscy imigranci szturmują Hiszpanię
NastępnyKonserwatyści składają kolejne obietnice po stracie w sondażach