Start Polecane W ubiegłym roku tysiące mieszkańców Southampton nie wykonało ratujących życie badań

W ubiegłym roku tysiące mieszkańców Southampton nie wykonało ratujących życie badań

407
0

Dane pokazują, że większość osób z potencjalnie zagrażającymi życiu chorobami psychicznymi w Southampton nie przeszła w zeszłym roku kluczowych kontroli stanu zdrowia.

Według NHS osoby z chorobami takimi jak schizofrenia, psychoza lub zaburzenia osobowości prawdopodobnie umrą do 20 lat wcześniej niż ogół populacji. Aby temu zaradzić, służba zdrowia zobowiązała się do zapewnienia 280 000 osób rocznie kompleksowych badań stanu zdrowia do 2021 roku. Jednak teraz dane CCG z Southampton City pokazują, że z 3351 osób kwalifikujących się w Southampton tylko 718 (21 procent) przeszło w zeszłym roku potencjalnie ratujące życie badanie kontrolne, znacznie poniżej 60-procentowego celu wyznaczonego przez NHS.

Jeszcze przed pandemią dane z 2019 r. pokazują, że tylko 26 procent przeszło kontrole, a w całej Anglii 110500 osób, nieco ponad jedna piąta osób z ciężkimi chorobami psychicznymi, wzięło udział w badaniach.

NHS i organizacja charytatywna Mind zajmująca się zdrowiem psychicznym wezwały teraz ludzi do udziału w badaniach, sugerując, że pandemia spotęgowała znaczenie możliwości zapewnienia pomocy osobom z problemami zdrowia psychicznego.

PoprzedniHołd dla zmarłych na Covid-19 w pierwszą rocznicę lockdownu
NastępnyKoronawirus: rok od wykrycia pierwszego przypadku wirusa w Southampton