Start Wiadomości W Szkocji odnotowano przypadek tzw. choroby szalonych krów

W Szkocji odnotowano przypadek tzw. choroby szalonych krów

667
0

W Aberdeenshire w Szkocji odnotowano przypadek BSE, czyli tzw. choroby szalonych krów. Rozpoczęto już dochodzenie.

– Po potwierdzeniu przypadku BSE w Aberdeenshire uruchomione zostały odpowiednie procedury rządowe mające na celu ochronę naszego przemysłu rolnego – powiedział Fergus Ewing, sekretarz ds gospodarki wiejskiej.

Jak przyznaje Ewing, jest to standardowa procedura, gdy dochodzi do zgłoszenia BSE. Jednak choroba szalonych krów nie zagraża życiu zdrowi i życiu ludzi. Ian McWatt z Food Standards Scotland znacząco podkreśla, że konsumenci nie muszą się niczego obawiać kupując wołowinę w sklepie. Zanim takie mięso trafi do sprzedaży, przechodzi odpowiednie badania, eliminujące jakiekolwiek zakażania i wirusy.

– Chociaż jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, skąd wzięła się choroba w tym przypadku, jej wykrycie świadczy o tym, że nasz system nadzoru wykonuje swoją pracę. Ściśle współpracujemy z Animal and Plant Health Agency, aby uzyskać odpowiedź w tek kwestii. A tymczasem zachęcam każdego rolnika, który ma jakiekolwiek wątpliwości w kwestii BSE, do natychmiastowego zasięgnięcia porady weterynaryjnej – powiedziała Sheila Voas, Chief Veterinary Officer.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPrace remontowe na drogach Southampton – tysiące kierowców w korkach
NastępnyBBC wprowadza zmiany w opłatach TV Licence