Start Southampton W Southampton zmieniają się zasady dot. spotkań w Święta Bożego Narodzenia

W Southampton zmieniają się zasady dot. spotkań w Święta Bożego Narodzenia

1282
0

Rada Hrabstwa Hampshire potwierdziła, że Southampton pozostanie na poziomie 2 ograniczeń, ale inne obszary hrabstwa zostaną umieszczone na poziomie 4.

Zmiany ogłoszone przez Borisa Johnsona dotyczące nowych ograniczeń na obszarach hrabstwa, takich jak Portsmouth, Havant i Gosport, spowodowały chaos. Chociaż Southampton pozostaje na poziomie 2, zasady dotyczące gromadzenia się w Boże Narodzenie także nieco się zmieniły.

Trzy gospodarstwa domowe będą mogły mieszać się, ale tylko w Boże Narodzenie, czyli 25 grudnia, a w tych spotkaniach nie mogą brać udziału osoby z obszaru poziomu 4.

Premier zapowiedział, że tereny na południowym wschodzie, które obecnie znajdowały się na poziomie 3, zostaną przeniesione na nowy poziom 4 – w efekcie wracając do zasad lockdownu z listopada. Sklepy, siłownie, kina i zakłady fryzjerskie będą zamknięte na dwa tygodnie – podczas gdy ludzie będą mogli spotkać się z jedną osobą z innego gospodarstwa domowego w zewnętrznej przestrzeni publicznej.

Partia Pracy poparła najnowsze ograniczenia dot. koronawirusa, ale oskarżono Borisa Johnsona o „rażące zaniedbanie” polegające na braku wcześniej przeprowadzonych działań. „Po raz kolejny premier czekał z podjęciem decyzji do ostatniej chwili” – powiedział lider Partii Pracy na internetowej konferencji prasowej.

Dodatkowi policjanci mają zostać rozmieszczeni w Londynie, aby egzekwować przepisy dotyczące podróży i powstrzymywać ludzi przed wjazdem do miasta i opuszczaniem go bez pozwolenia, a społeczeństwo jest wzywane do przestrzegania wytycznych rządu.

Poprzedni„Katastrofalna” sytuacja kierowców ciężarówek w UK
NastępnyOgraniczenia dotyczące przepraw promowych z Portsmouth