Start Polecane W Southampton przestępstwa seksualne rosną bardziej niż jakiekolwiek inne.

W Southampton przestępstwa seksualne rosną bardziej niż jakiekolwiek inne.

433
0

Jak pokazują dane z  Southampton, przestępstwa seksualne wzrosły bardziej niż jakiekolwiek inne przestępstwa z użyciem przemocy.

Według Urzędu Statystyk Narodowych Hampshire Constabulary odnotowano 1222 przypadki przestępstw seksualnych w Southampton w ciągu 12 miesięcy do grudnia.

Był to wzrost o 29 procent w porównaniu z poprzednim rokiem – więcej niż jakakolwiek inna przestępczość w mieście.

Przy odnotowanym wskaźniku 4.8 przestępstw na 1000 osób w mieście, stanowiło to nieco wyższy  wynik niż dla Anglii i Walii, który wynosił 3.1.

Organizacja charytatywna Yellowdoor z Southampton, która wspiera ofiary napaści na tle seksualnym i nadużyć, twierdzi, że przestępstwa popełniane w domach nasiliły podczas zamknięcia, ale ludzie mieli mniej możliwości zgłaszania się i być może czuli, że zgłaszanie pogorszy ich sytuację.

Gdy w 2021 r. ograniczenia blokady złagodzono, ludzie zaczęli czuć się bardziej zdolni do zgłaszania przestępstw seksualnych i szukania pomocy.

Rosnące doniesienia w mediach o głośnych sprawach, takich jak morderstwo Sarah Everard, dały ludziom odwagę do mówienia o swoich doświadczeniach związanych z przemocą seksualną i nadużyciami oraz szukania pomocy, której potrzebowali.

Rzecznik organizacji charytatywnej powiedział: „W Yellow Door zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby otrzymanych zleceń.

„Otrzymujemy o 128 procent więcej skierowań niż przed wybuchem pandemii i ten trend nie wykazuje oznak słabnięcia.

„Projekt Yellow Door’s STAR zapewnia edukację o związkach w szkołach średnich w Southampton, wspierając młodych ludzi w zrozumieniu zgody, granic i tego, czym jest zdrowy związek.

„Naszym celem jest zapewnienie młodym ludziom narzędzi i zrozumienia, których potrzebują, aby zachować bezpieczeństwo i budować relacje oparte na szacunku zarówno teraz jak i w przyszłości”.

Inne przestępstwa odnotowane w Southampton to: wzrost przestępstw z użyciem przemocy o 23 procent, przestępstwa porządku publicznego o 35 procent, kradzieże o jeden procent, szkody kryminalne i podpalenia o pięć procent oraz posiadanie broni, takiej jak broń palna lub noże, o 17 procent.

PoprzedniLabour odzyskują kontrolę w  Radzie Miasta Southampton
NastępnyKrajobraz po wyborach