Start Polecane W Southampton pojawią się nowe pojemniki na surowce wtórne

W Southampton pojawią się nowe pojemniki na surowce wtórne

746
0

Radni miasta przygotowują się do wprowadzenia nowych pojemników na śmieci. Pomysł ma rozwiązać problem odpadów w Southampton. 

Jednak specjalne pojemniki na tworzywa sztuczne, takie jak pudełka po jogurtach czy plastikowe tacki na żywność nie będą rozsyłane po domach.  Zamiast tego mieszkańcy będą musieli podróżować do jednej z siedmiu lokalizacji w całym mieście, gdzie będą znajdowały się nowe pojemniki na plastik.

Radni miasta twierdzą, że 10 dodatkowych pojemników na surowce wtórne, które mają pojawić się w Southampton pod koniec tego miesiąca, przyczyni się do wzrostu recyclingu w mieście.

Przeciwnicy takiego rozwiązania uważają, że raczej mało prawdopodobne, aby mieszkańcy miasta specjalnie wywozili śmieci do wyznaczonych do tego miejsc. Według nich nowe kosze to zwyczajnie strata pieniędzy.

Pojemniki na surowce wtórne pojawią się w miejscach, gdzie istnieją już podobne pojemniki na śmieci, czyli m.in. na parkingu Angel Crescent na Bitterne, Canon Street na Shirley, czy parkingu Oakbank na Woolston.

PoprzedniAkcja sprzątania Bitterne
NastępnyZakaz sprzedaży substancji żrących nieletnim