Start Polecane W Southampton mogłyby powstać „pokoje do przyjmowania narkotyków”

W Southampton mogłyby powstać „pokoje do przyjmowania narkotyków”

576
0

W Southampton mogłyby powstać legalne pokoje, gdzie można by przyjmować narkotyki. Projekt ten powstał w celu ograniczenia narkotyków na ulicach miasta.

Pokoje do przyjmowania narkotyków działają już w niektórych europejskich miastach. Ośrodki takie działają m.in. w Holandii, Niemczech i Hiszpanii. Pomysł utworzenia takiego ośrodka w Southampton pojawił się po tym, jak w ubiegłym roku w centrum miasta znaleziono około 7 tys. sztuk zużytych igieł i innego typu akcesoriów do przyjmowania narkotyków.

Przedstawiciele władz cywilnych mają przedyskutować raport, który sugeruje „pokoje konsumpcji narkotyków” jako sposób na zapewnienie osobom uzależnionym „bezpiecznego i nadzorowanego” miejsca do przyjmowania nielegalnych substancji. Raport mówi, że może to zmniejszyć ilość niebezpiecznych odpadów na ulicach miasta, w tym przenoszących choroby igieł. Specjalne ośrodki mogą również pomóc zapobiegać zgonom związanym z przedawkowaniem narkotyków.

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany przez władze oraz mieszkańców miasta, centrum w Southampton byłoby pierwszym tego typu ośrodkiem w Europie.