Start Coronavirus W niektórych firmach nawet połowa pracowników jest nieobecna w pracy z powodu...

W niektórych firmach nawet połowa pracowników jest nieobecna w pracy z powodu Covid

576
0

Nieobecności pracowników z powodu zakażeń koronawirusem wciąż są problemem dla branży handlowej i hotelarskiej w Wielkiej Brytanii.

David Josephs, szef firmy importującej żywność i sieci handlowej AllGreens, poinformował, że prawdopodobnie będzie zmuszony do tymczasowego zamknięcia niektórych sklepów i przesunięć kadrowych wśród pozostałych pracowników.

Z kolei dyrektor naczelny grupy pubów Fullers stwierdził, że sytuacja ulega poprawie, ale wielu pracowników wciąż jest nieobecnych w pracy. W niektórych firmach aż połowa pracowników nie była obecna w pracy przed świętami.

Jednocześnie ministrowie analizują, w jaki sposób sektor publiczny radzi sobie z masowymi nieobecnościami personelu. Rząd poprosił dyrektorów firm sektora publicznego o zbadanie przygotowanych przez nich planów awaryjnych na wypadek najgorszego scenariusza zakładającego 25-procentową absencję pracowników. Jest to częścią działań mających na celu zminimalizowanie zakłóceń spowodowanych wzrostem infekcji wywołanych przez wariant Omikron.

Rząd planuje dokonać oceny „Planu B” związanego z ograniczeniami covidowymi, chociaż minister edukacji Nadhim Zahawi stwierdził wczoraj, że obecne „dane nie wskazują na to”, aby potrzebne były dalsze restrykcje koronawirusowe.

PoprzedniSzkoły w UK wracają do pracy. Oczekuje się większej liczby nieobecności Covid
NastępnySzczepionki przeciw Covid są teraz dostępne dla dzieci w wieku 12–15 lat w Southampton