Start Polecane W lutym jeszcze więcej strajków w Wielkiej Brytanii

W lutym jeszcze więcej strajków w Wielkiej Brytanii

474
0

Wiele związków zawodowych z różnych branż ogłosiło zamiar podjęcia akcji protestacyjnych w lutym.

Masowych strajków należy spodziewać się już 1 lutego – to krajowy dzień „ochrony prawa do strajku” – w ramach protestu przeciwko rządowemu projektowi ustawy, która miałaby na celu znaczne ograniczenie praw do ich podejmowania.

Maszyniści będą strajkować w środę 1 lutego i w piątek 3 lutego. Akcję prowadzi związek zawodowy Aslef, a do pikiet dołączą maszyniści ze związku RMT. Strajk obejmie 17 firm kolejowych, w tym Avanti West Coast, London North Eastern Railway (LNER), Southeastern, Southern, Thameslink i Gatwick Express.

Pielęgniarki z całej Anglii i Walii przystąpią do strajku w poniedziałek 6 lutego i wtorek 7 lutego. Strajki obejmą członków Royal College of Nursing (RCN), w ramach sporu o płace dla personelu pielęgniarskiego, wśród obaw o niedobory kadrowe.

W lutym do strajku przystąpią również pracownicy karetek pogotowia. Udział w protestach zapowiadają członkowie związku zawodowego GMB, w tym ratownicy medyczni, asystenci ratunkowi, personel obsługujący zgłoszenia telefoniczne i inni pracownicy.

Około 100 000 pracowników służby cywilnej i „dziedzin pokrewnych” ma rozpocząć strajk w środę 1 lutego.

Pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym Public and Commercial Services (PCS) zastrajkują, chcąc uzyskać „10-procentową podwyżkę płac, sprawiedliwe emerytury, gwarancję zatrudnienia i odstąpienie od stosowania redukcji etatów”. Akcja ma objąć 123 pracodawców, w tym urząd Rady Ministrów, DVLA i DVSA, ministerstwo pracy i emerytur (DWP), ministerstwo spraw wewnętrznych i różne muzea.

Liczne protesty na luty zapowiedzieli również nauczyciele i pracownicy uniwersytetów.

PoprzedniFestiwal kiełbasy i cydru powraca do Southampton
NastępnySystem kaukcji za plastikowe butelki ma być wkrótce wprowadzony w Anglii